באלו הידיים


July 10, 2016

השף נדב חג'ג' לא מפחד לחלום בגדול- לגיל 32 הוא מגיע אחרי ניסיון של 12 שנים בתחום המזון ואחרי שהוא הספיק לעבוד בשלל מסעדות נוצצות ולקחת חלק במספר קורסי יזמות. כיום כבר יש לו מפעל מזון עם מותג משלו בשם "nany", שהעובדים בו הם ברובם פגועי נפש ופנסיונרים. בקרוב הוא גם פותח מעדנייה, הוא חלק מקבוצה של יזמים שמשתתפים במאיץ היזמות שמפעיל ארגון "PresenTense", יש לו אישה תומכת ושני ילדים מקסימים, והכי חשוב- יש לו חיוך רחב על הפנים. תמיד.
השף נדב חג'ג' (32) הוא באר שבעי שגדל בשכונות ג' וד', וכיום חי בתל אביב כבר יותר מ-10 שנים, אליה עבר אחרי שהספיק לחרוש את דרום אמריקה במשך כמה חודשים ארוכים. הוא מעיד על עצמו שכבר מגיל מאוד צעיר (12-13) הוא הרגיש מחובר מאוד לכל תחום הבישול, כשבזמן הצבא הוא שם לעצמו למטרה להגשים עם השחרור את החלום הגדול שלו- להיות שף. "אני בא מבית של אוכל, תמיד זוכר דודות וסבתות שמבשלות. נחשפתי ללא מעט סגנונות של מטבחים מגיל צעיר- האמא העיראקית שעושה את הקובה, הדודה המרוקאית שעושה את החריימה והסבתא הטוניסאית שמכינה את הקוסקוס".

 

 

הטרנד שיסחוף את באר-שבע: תיירים מכל העולם מטיילים ומתנדבים בעיר


July 3, 2016

הטרנד שיסחוף את בארשבע: תיירים מכל העולם מטיילים ומתנדבים בעיר. 
אחרי שטיילו בחו"ל וראו עולם, בן ארביב (29), אלעד עמירה(27) ונתי רוטשטיין (29) בחרו להשתקע בבארשבע ולהשקיע את כל מרצם כדי לפתוח גסטהאוס שיציע לינה וחוויות לתרמילאים מכל העולם. 
הם מאמינים כי המיזם שמשלב התנדבות בקהילה יתרום לכלכלה המקומית וימנף את התיירות בעיר האבות החיפוש אחר לוקיישנים לצילומים לכתבה היה מעין חזרה גנרלית למסלולי הטיולים שמתכננים 
בן ארביב (29), אלעד עמירה (27) ונתי רוטשטיין (29) למטיילים שיגיעו לרחובות העיר העתיקה. 
עם תרמילים עמוסי ציוד על הגב הם צועדים בסמטאות וברחובות הצרים של העיר העתיקה,
משוחחים עם מקומיים. מדיפעם מספרים איזה סיפור, מתעכבים על איזה מבנה עתיק מעניין מהתקופה העות'אמנית, ולבסוף 'נשפכים' על ספסל ברחוב סמילנסקי. כן, את ההתנסות החווייתית הזו מעוניינים שלושת הצעירים להפוך למיזם חדש שמביא את בשורת 'התיירות ההתנדבותית' לבירת הנגב. שלושה רווקים, אקדמאים ומלאי התלהבות הגיעו מערים שונות בארץ והשתקעו בבאר שבע כדי לשים אותה על מפת התיירות. "אנחנו באר־שבעים לכל דבר", הם מצהירים בגאווה. תופעת ה'תיירות ההתנדבותית' תופסת כיום תאוצה בכל העולם, ומאות ישראלים מעבירים באופן הזה את שהותם בניו זילנד, תאילנד והודו, וחוזרים לארץ מלאי התלהבות. הם מספרים כי באיזשהו שלב, האטרקציות חוזרות על עצמן ויש כמיהה להתנסות חדשה, מאתגרת ומספקת. אז אם שבעתם מקניונים, פארקי מים,
ארוחות ללא הגבלה בבתי מלון, ואתם מחפשים חוויה מסוג אחר, אז מצאתם.
תיירות משתתפת מאפשרת היכרות מעמיקה עם אנשי המקום, ומציעה מפגש אמיתי עם הטבע ועם סגנון חיים של תרבות אחרת. 
יזמי הפרויקט הראשון בבירת הנגב הם בוגרי התכנית ליזמות חברתית שמפעיל ארגון "Presentense"  באזורים שונים שעל פי רוב פחות חשופים לאפשרויות האלו. הם טוענים כי באר־שבע, כעיר רב־תרבותית בעלת קהילה חמה ונגישה, היא הפלטפורמה המתאימה ביותר לטיולים מסוג זה ובטוחים שהמיזם התיירותי יצלח.
לקרוא עוד

 

 

 

כמו בסרטים: סיפור האהבה של נסיכת המחול הקלאסי ורקדן ההיפ-הופ הפרוע


July 3, 2016

כמו בסרטים: סיפור האהבה של נסיכת המחול הקלאסי ורקדן ההיפ-הופ הפרוע
הוא שם דבר בסצנת ההיפ־הופ, היא רקדנית מחול שהתאהבה בתרבות רחוב. דן אודיז ואשתו לאורה ליפקו מנהלים סטודיו לריקוד בבאר־שבע. הם משלבים בהצלחה בין עבודה לזוגיות, ופועלים למען הקהילה עם פרויקט בשם "כולם רוקדים", שמשלב אנשים בעלי מוגבלויות על הבמה. שמו של דן אודיז הולך לפניו. ככה זה כשהופכים לאושיית היפ־הופ מקומית, שלימדה מאות תלמידים בבאר־שבע איך לנוע בקצב הביט.

בשבוע שעבר קיים אודיז מופעי התרמה למען ילדים מהחינוך המיוחד. המופעים נערכים זו השנה השנייה ומשולבים בהם ילדים מאוכלוסיות מיוחדות. 
אודיז, שמסיים בימים אלה תואר ראשון בחינוך מיוחד, רואה חשיבות גדולה בשילוב אוכלוסיות מיוחדות בריקוד. זו הסיבה שיזם גם את פרויקט "כולם רוקדים", שלוקח בעלי מוגבלויות שלרוב לא יכולים או פשוט לא נגישים לעולם הריקוד, ומעלה אותם אל הבמה.
"'כולם רוקדים' הוא פרויקט שאני מריץ מזה שנתיים, ובחצי השנה האחרונה שכללנו אותו במסגרת תכנית המאיץ של עמותת 'תור המדבר' יחד עם presentense וכי"ל", מסביר אודיז. "זהו פרויקט שהמטרה שלו שילוב אוכלוסיות מיוחדות בעולם הריקוד ככלי להעצמה, ביטוי ויצירה".

 

תיירות התנדבותית וגסטהאוס חברתי בבירת הנגב


June 28, 2016

תיירות התנדבותית" היא תופעה מתרחבת בשנים האחרונות, שגם ישראלים רבים שותפים להנוסעים למדינות שונות ועוזרים שם לפי הצורך, בין אם לילדים,בין אם לחולים, בין אם בסוגיות של איכות הסביבה.עתה הגיע המיזם 

גם לישראל בצורה של גסטהאוס חברתיהמציע מודל של "תיירות התנדבותיתעבור 

תרמילאים מכל העולם ומהווה מרכז מידע למטיילים אשר מתמחה בהרכבת תכנית 

מותאמת אישית בהתאם לדרישות המטייל ולאורך שהייתו.

מדובר בשילוב של חופשה זולה יחסיתעם הזדמנות להתחבר לאוכלוסייה 

המקומית ולסייע בתחומים שונים לבחירה. הגסטהאוס ממוקם בעיר העתיקה 

של באר שבע ומציע לינה תמורת סכום סמלי (89 שקל לחדר משותף ו-250 שקל לחדר פרטי).

את הבוקר מתחילים המבקרים עם ארוחת בוקר בהכנה משותפתכך שיוכלו להחליף רשמים 

ולהכיר זה את זהבהמשך היום יערכו טיולים וסיורים בערי הדרום כך שייווצר מפגש עם כל 

התרבויות שבדרום

לבסוףישתלבו בפרויקט התנדבות באחת הקהילות שיפגשו בדרך ובכך ייצרו חוויה מקומית 

אותנטית ומשמעותיזמי הפרויקטבארץשלושתם בוגרי התכנית ליזמות חברתית שמפעיל 

ארגון PresenTense באזורים שונים,אומרים כי תופעת ה"תיירות ההתנדבותית

תופסת כיום תאוצה בכל העולם ומאות ישראלים מעבירים באופן הזה את שהותם בניו זילנד,

תאילנד והודו-וחוזרים מלאי התלהבות. המתנדבים מספרים כי באיזשהו שלב האטרקציות 

חוזרות על עצמן ויש כמיהה להתנסות חדשה, מאתגרת ומספקת.

לקרוא עוד 

 

 

משקפיים לעיוורים וקביים חכמים הוצגו במכון ויצמן


December 3, 2015

משקפיים שמסייעות לעיוורים "לראות", אפליקציה שמאפשרת לחירשים "לשמוע", קביים חכמים שמאפשרים מעקב אחרי תהליך שיקום באמצעות חיישנים וטייסי מסוקים שבנו מערכת טכנולוגית שהופכת מכשיר שיקום מיושן לדינמי ומאתגר.  כל אלו הם חלק קטן מהמיזמים החדשים שסיימו לאחרונה את את מאיץ היזמות A3i.  הפיתוחים הושקו בערב מיוחד שהתקיים במכון ויצמן. המאיץ מנוהל במשותף על ידי PresenTense ובית איזי שפירא, ובשותפות קרן משפחת רודרמן והפדרציה היהודית של לוס אנג'לס. 

 

Israel tech helps the deaf ‘hear’ and the blind ‘see’


December 1, 2015

Israeli tech has touched many lives around the world, but there’s one group that’s been underserved – the disabled.

“Israel is famous for being the start-up nation, but unfortunately the positive impact of its hi-tech revolution is felt by just 15% of the population,” said Guy Spigelman, who heads PresenTense Israel, which has over the past seven years launched dozens of tech accelerators and hundreds of businesses.

“We believe that the power of innovation should be ignited across Israel, as a tool to grow local economies, build communities and strengthen civil society, so that 100% of the population can enjoy its benefits.”

PresenTense — along with partners Beit Issie Shapiro, the Ruderman Foundation and the Jewish Federation of Greater Los Angeles — celebrated last week at the accomplishments of members of an accelerator with a unique mission to help the disabled become more abled.

 

לעצום עיניים ולראות


November 25, 2015

איך גורמים לחירשים לשמוע אזעקה, לליקוי ראייה לזהות רכב מרחוק, ולנכה בכיסא גלגלים לצאת לטרקים?

12 פרויקטים, שיוצגו הערב במכון ויצמן, יהפכו את חייהם של בעלי מוגבלויות לפשוטים בהרבה. "הפרויקטים המהפכנים האלה ישנו סדרי עולם עבור הרבה אנשים."

 

סופ"ש חברתי - אקסלרטור A3i


November 20, 2015

אקסלרטור A3i (Accelerating Inclusion in Israel) הוא האקסלרטור הראשון בעולם למיזמים בתחום המוגבלויות. האקסלרטור פרי יוזמה של ארגון של PresenTense ישראל ובית איזי שפירא ובתמיכה של קרן משפחת רודרמן ופדרציית יהודי לוס אנג'לס.

A3i הוא חלק מרשת המאיצים של ארגון PresenTense אשר מפעיל רשת מאיצי יזמות וחדשנות – טכנולוגיים, עסקיים, חברתיים –בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית כאחד, ככלי לשינוי חברתי ולקידום כלכלי. הארגון מבקש להנגיש יזמות בכל חלקי החברה הישראלית ופועל במגזר הבדואי, הערבי-ישראלי, מקדם יזמות עסקית אצל נשים חרדיות, יזמות טכנולוגיות בקהילת בעלי המוגבלויות ובחברה הערבית. 

 

סופ"ש חברתי - PresenTense Israel


October 23, 2015

מה אנחנו עושים

אנחנו ב-PresenTense ישראל מאמינים שיזמות היא הדרך לפתרון בעיות יסוד בחברה, דרך להעצמה כלכלית מקומית ודרך להעשרה קהילתית. אנחנו מאמינים שיזמות לא יכולה להיות פריבילגיה אלא כלי לשינוי חברתי שצריך להיות פתוח בפני כל חלקי החברה הישראלית, כמקור לפיתוח כלכלי ולאיחוי הקרעים בישראל. מתוך התפיסה הזו אנחנו פועלים להנגשת יזמות על ידי מתן כלים, יעוץ ורשת מקצועית רחבה המבוססת על מתנדבים ושותפים שאנחנו מגייסים בכל מקום שבו אנו פועלים. הנגשת המשאבים הללו מתבצעת בשלושה ערוצי פעילות מרכזיים; מאיצי יזמות (אקסלרטורים), סדנאות ליזמות וחדשנות וייעוץ לפיתוח אקוסיסטם תומך יזמות. עשרת האקסלרטורים, הנמצאים בלב העשייה שלנו, חולשים על תחומים רבים ואוכלוסיות מגוונות –מאיצים ליזמות חברתית-עסקית בערים הגדולות כמו ירושלים, באר שבע וחיפה, מאיץ ליזמות טכנולוגית המיועד לחברה הערבית (נצרת), מאיצים ליזמות עסקית לנשים חרדיות (י-ם) ולבדואים בנגב (חורה), מאיץ ליוזמות בתחום המוגבלויות ומאיצים מעורבים ליוזמות במגוון תחומים בערים באקה אל גרבייה ולוד (שעתיד להיפתח בקרוב).

 

It's All About Accessibility


August 28, 2015

But perhaps the most groundbreaking strategy employed by Beit Issie Shapiro in the effort to achieve inclusion and accessibility for people with disabilities is its promotion of social entrepreneurship. In 2013, Beit Issie Shapiro partnered with PresenTense, the Ruderman Family Foundation and The Jewish Federation of Greater Los Angeles to form the organization A3i: Accelerating Inclusion in Israel. The accelerator program is the first of its kind in Israel and one of only a handful worldwide. A3i backs entrepreneurs developing technologies that are aimed at improving quality of life for people with disabilities. 

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • Flickr
  • YouTube
  • PresenTense Network Tumblr
  • Sign up for our newsletter: